Iniesta largohet nga Barça me 31 trofe

Iniesta largohet nga Barça me 31 trofe

Andres Iniesta ka konfirmuar se do të largohet nga Barcelona pas 22 vjetësh karriere me klubin. 33-vjeçari në një konferencë për media njoftoi larg

Andres Iniesta ka konfirmuar se do të largohet nga Barcelona pas 22 vjetësh karriere me klubin.

33-vjeçari në një konferencë për media njoftoi largimin nga Barça, me të cilën fitoi 31 trofe.

Barcelonës iu bashkua si 12-vjeçar në vitin 1996 dhe ka qenë e të gjitha grupmoshave të akademisë së famshme La Masia, para se të kalonte në ekipin e parë gjatë sezonit 2002-03.

‘Ky do të jetë sezoni im i fundit këtu. Kam menduar gjatë për vendimin. Për mua, Barça mbetet klubi më i mirë në botë – ky klub më ka dhënë gjithçka’, ka thënë Iniesta në konferencën për

COMMENTS