Ilir Tahiri i liron vendin Shefik Surdullit

Ilir Tahiri i liron vendin Shefik Surdullit

Bartësi i listës së PDK-së në Gjilan, Ilir Tahiri, ndonëse ka fituar 7350 vota për asamble komunale në Zgjedhjet Lokale, ka vendosur që vendin t'ia li

Bartësi i listës së PDK-së në Gjilan, Ilir Tahiri, ndonëse ka fituar 7350 vota për asamble komunale në Zgjedhjet Lokale, ka vendosur që vendin t’ia lirojë Shefik Surdullit që aktualisht është sekretar i degës së PDK-së dhe i papunë.

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri thotë se humbja e PDK-së nuk e bën të ndihet mirë, edhepse e ka fituar mandatin, përcjellë zico.tv

Më tej ai sqaron se në rast të ndonjë koalicionin të PDK-së me partinë fituese në këto zgjedhje, ai s’do të pranojë asnjë pozitë.

Postimi i plotë i Ilir Tahirit:

COMMENTS