I theu rekordin, Drogba flet me superlativa për Salah

I theu rekordin, Drogba flet me superlativa për Salah

Didier Drogba e ka uruar sulmuesin e Liverpool Mohamed Salah për thyerjen e rekordit të tij në Premier Ligë duke u bërë lojtari afrikan me më së shumt

Didier Drogba e ka uruar sulmuesin e Liverpool Mohamed Salah për thyerjen e rekordit të tij në Premier Ligë duke u bërë lojtari afrikan me më së shumti gola në këtë garë.

Egjiptiani e kaloi Drogban duke shënuar 30 gola, derisa Drogbaderi me tani mbante këtë rekord me 29 gola që i kishte shënuar gjatë sezonit 2009-10.

Për këtë rekord Salah dhe paraqitjen e tij fenomenale është afëe që ta merr edhe mimin si ‘Lojtari më i mirë i Premier Ligës për këtë sezon’, transmeton Ekspress.

‘Ishte ështje ditësh kur kjo ditë do të vinte dhe ky djalosh tani mban rekordin e një lojtari afrikan që ka shënuar më se shumti në Premier Ligë’, ka shkruar Drogba.

‘Jam shumë krenar për ty vëlla Mohamed Salah, vazhdo ta ngritesh lartë sa mundesh sa më lart që mundeni! Shumë dashuri e bekim, siç thashë edhe shumë gjëra të tjera pritet të vinë nga ju’, ka shkruar ai.

COMMENTS