Hurma të mbushura

Hurma të mbushura

Përbërësit: 2 hurmë 1 shegë kanellë 50 gr rikota 5 biskota 1/2 mollë jeshile Përgatitja 1.Hurmat i hapim në mes me ndihmën e n

Përbërësit:

2 hurmë

1 shegë

kanellë

50 gr rikota

5 biskota

1/2 mollë jeshile

Përgatitja

1.Hurmat i hapim në mes me ndihmën e një luge kafeje.

2.Ndërkohë zemrat e hurmës i përziejmë në një tas me rikota, shegë, biskota, mollë jeshile dhe kanellë.

3.Në një letër alumini vendosim hurmat të cilat i kemi mbushur me përzierjen e mësipërme dhe i fusim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

COMMENTS