Humb Kosova, fiton Shqipëria

Humb Kosova, fiton Shqipëria

1 mln persona në Britani firmosin peticionin për anulimin e vizitës së Trumpit
AAK dhe Nisma: E prishim koalicionin me PDK-në nëse nuk përmbushen kërkesat

Sonte përfaqësueset e Kosovës dhe Shqipërisë kanë zhvilluar ndeshjet kualifikuese për Kampionat Botëror.

Përderisa Kosova pësoi humbje si nikoqir i Turqisë me rezultat 1:4, Shqipëria mposhti Izraelin me rezultat 0:3.

Kosova pothuajse ka humbur gjasat për kualifikim me vetëm një pikë në vendin e fundit të grupit, ndërkaq Shqipëria, ndonëse mban vendin e tretë, ka 7 pikë më pak se gjigantët si Italia dhe Spanja kur kanë mbetur vetëm edhe 4 ndeshje për t’u zhvilluar.

COMMENTS