Hotel – kazino ‘Riviera’ zhduket për pak sekonda (Foto & Video)

Mësoni çfarë ndodhi me gruan që i ngriti gishtin e mesit, Donald Trumpit
Keni harruar çelësin brenda në makinë, mos u frikëso! Ky superhajdut ju tregon si të hapni derën (Video)

Kjo është hera e fundit që shihet në hoteli i famshëm ‘Riviera’ në Las Vegas. Ai shpesh ciësohej si kazinoja e mafias.

E ndërtuar para 24 vitesh, hoteli u mbyll pranverën e kaluar, ndërsa të martën u zhduk për dy minuta me eksploziv.

Ndërtesa legjendare ishte bërë e njohur për shkak të lidhjeve me mafian dhe figurat e njohura të spektaklit, si Frank Sinatra dhe Barbara Streisand. Shkatërrimi i saj me shpërthim të telekomanduar u ndoq nga një numër i madh personash mbrëmjen e të martës.

Riviera 1

Riviera 2

Riviera 3

COMMENTS