Haradinaj pret në takim homologun bullgar Borissov

Haradinaj pret në takim homologun bullgar Borissov

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim homologun e tij, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Në fillim të takimit mediat janë leju

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim homologun e tij, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov.

Në fillim të takimit mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Borissov fillimisht është takuar me presidentin Hashim Thaçi. Ai tha se Kosova e Serbia e kanë obligim që të vazhdojnë dialogun, ngase BE nuk pranon shtetet që kanë probleme.

Në fund të takimit në mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit bullgar Boyko Borissov, ky i fundit i tha presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se është i ftuar të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, që mbahet më 16-17 maj në Sofje në Samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor.

COMMENTS