Hamilton niset i pari në Austin, Vettel e ndjek

Hamilton niset i pari në Austin, Vettel e ndjek

Klopp: Do të luftojmë për ëndrrën tonë, finalen e ‘Championsit’
Përplasja Marquez-Rossi, polemika gjatë takimit të Komisionit për Sigurinë në MotoGP

Hamilton nuk ka toleruar aspak as në provat zyrtare për Çmimin e Madhe të Amerikës, duke arritur ‘pole position’.

Me kohën 1:33:108, britaniku i la të gjithë pas duke marrë ‘pole position’-in e 11 në këtë sezon dhe të 72-in në karrierë.

Më i shpejti pas britanikut ishte piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel, i cili pritet të bëjë maksimumin ditën e nesërme për të mposhtur Hamilton.

Bottas u rendit i treti, më pas Ricciardo, e nga vendi i pestë do të niset piloti tjetër i Ferrarit, Raikkon.

COMMENTS