‘Hakmerret’ Turqia ndaj Italisë

Nga dëshira e madhe për ta ndihmuar Liverpoolin, Coutinho luajti ndaj Stoke edhe pse nuk ishte i gatshëm fizikisht
Pritje madhështore në aeroportin ‘Adem Jashari’ për Erzen Rrustemin, kampionin e botës në boks (Foto)

Bojkoti duke filluar nga picat! Kjo është fushata që në një numër i madh i mediave turke e kanë nisur në shenjë hakmarrjeje ndaj Italisë.

Italia me humbjen ndaj Irlandës nxori Turqinë jashtë Kampionatit Evropian, ndërsa këta të fundit kanë vendosur mos konsumojnë produkte italiane. Ndonëse kjo duket si një lojë, çdo gjë ka marrë rrugën e seriozitetit.

‘Të mos e hamë më picën italiane’. Ky është slogani i këtyre orëve të fundit në Turqi. ‘Ne kemi qenë viktima të rregullores së UEFA-s dhe kjo formulë duhet të ndryshojë sa më shpejt’, shkruan ish-futbollisti i Kombëtares, Ridvan Dilmen.

COMMENTS