Hajni shkel me veturë policin duke ikur nga vjedhja

Në rrugën 'Skënderbeu', në Podujevë, më 16.03.2017 rreth orës 21:15, janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj shqiptarë. Policia e Kosovës njofton se

Në rrugën ‘Skënderbeu’, në Podujevë, më 16.03.2017 rreth orës 21:15, janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj shqiptarë.

Policia e Kosovës njofton se të njëjtit pas një tentim vjedhje në një shtëpi private dhe gjatë përpjekjeve për t’u arratisur, njëri nga të dyshuarit me veturë ka goditur një zyrtar policorë i cili ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit njëri prej tyre është liruar ndërsa katër të tjerët janë dërguar në mbajtje.

COMMENTS