Guardiolas i ofrohet kontratë rekorde te City

Guardiolas i ofrohet kontratë rekorde te City

Britania nuk i jep vizë pronarit të Chelseas, rusit Roman Abramovich
Hazardi te Reali nëse largohet Bale

Pep Guardiola do të firmosë kontratë të re me Manchester Cityn me pagë 20 milionë funte (rreth 23 milionë euro) në vit, duke u bërë kështu trajneri më i paguar në botë, raporton ‘Daily Mail’, transmeton ‘Koha Ditore’.

Me kontratën e re Guardiola do të jetë i lidhur me Manchester Cityn deri në verën e vitit 2020. Kontrata aktuale e Guardiolas skadon verën e vitit të ardhshëm, por ai është i interesuar të qëndrojë pas një stinori impresiv, ku City është pranë të fitojë titullin e Premier Leagues së Anglisë dhe ka fituar tashmë League Cup.

Guardiola është takuar me pronarin e Cityt, Sheikh Mansourin dhe kryetarin Khaldoon Al Mubarak në Abu Dhabi muajin e kaluar. Atje është arritur marrëveshja për vazhdim të kontratës.

COMMENTS