Guardiola te City deri në vitin 2020

Guardiola te City deri në vitin 2020

Mospërfshirja e Hadërgjonajt te Zvicra, mundësi për Kosovën
Interi do të takohet sot me UEFA-n për Fair Play Financiarin, Nerazzurrët e bindur që kanë përmbushur kërkesat – Milani takohet të premten (Foto)

Trajneri spanjoll Pep Guardiola duket se edhe disa vite do ta drejtoj Manchster Cityn.

Tekniku spanjoll me ‘qytetarët’ tashmë ka festuar titullin e kampionit në Premier Ligë. Krerët e Cityt janë të kënaqur me punën që ka bërë Guardiola, dhe sipas medieve britanike, City ka bërë gati kontratën e re për ish-trajnerin e Barcelonës dhe Bayern Munich.

Guardiola thuhet se do të firmos kontratën e re me klubin anglez të vlefshme deri në vitin 2020, raporton RTKLive.

Mësohet se Guardiola do të përftoj më shumë në marrëveshjen e re e cila pritet që shumë shpejtë të zyrtarizohet.

COMMENTS