Guardiola fajëson veten për formën e dobët të Cityt

Guardiola fajëson veten për formën e dobët të Cityt

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, pranon se duhet të zgjidhë dobësitë në ekipin e tij, kur është fjala për pësimin e golave. 'Qytearët' e

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, pranon se duhet të zgjidhë dobësitë në ekipin e tij, kur është fjala për pësimin e golave.

‘Qytearët’ e humbën shansin për ta nënshkruar titullin e Premier League në një stil të paharrueshëm të shtunën, pasi e çuan dëm avantazhin e pjesës së parë, 2-0, Manchester United, duke u mundur në fund 3-2, transmeton ksp.

‘Kam lënë shumë ndeshje në Ligën e Kampionëve, në 10, ose 15 minuta, dhe mendoj për këtë. Me Barcelonën ishim 0-0 për 77 minuta, ndërsa në fund jemi mundur 3-0. Ka ndodhur shumë herë. Ndoshta është faji im, duhet të mendoj për këtë.Pra, duhet të përmirësohemi në të ardhmen, për të kuptuar se ndonjëherë nuk është e mjaftueshme të dominoni lojën për t’i fituar ndeshjet’, deklaroi Guradiola.

COMMENTS