Golashënuesit më të mirë në Vala Superligën e Kosovës

Golashënuesit më të mirë në Vala Superligën e Kosovës

Lista e top golashënuesve në Vala Superligën e Kosovës, çdo ditë po bëhet më atraktive dhe gara për të dal i pari në këtë listë është aq e ngushtë, sa

Lista e top golashënuesve në Vala Superligën e Kosovës, çdo ditë po bëhet më atraktive dhe gara për të dal i pari në këtë listë është aq e ngushtë, saqë deri në fund të sezonit nuk mund të dihet se kush do të fitojë.

Tashmë në krye të kësaj liste gjenden dy futbollistë, bëhet fjalë për Artur Maganin e Lirisë dhe sulmuesin e Trepçës ’89, Otto John, i cili me 4 golat e shënuara në dy ndeshjet e fundit ka arritur të kalojë në krye të tabelës, pasi javë më parë ai gjendej shumë pozita më poshtë se tani.

Këta janë golashënuesit më të mirë deri tani:

1. Otto John (Trepça ’89) – 11 gola

2. Artur Magani (KF Liria) – 11 gola

3. Mirlind Daku (KF Llapi) – 10 gola

4. Genc Hamiti (KF Drenica) – 10 gola

5. Xhevdet Shabani (KF Drita) – 10 gola

6. Kastriot Rexha (KF Drita) – 9 gola

7. Mark Milicaj (KF Feronikeli) – 8 gola

8. Albuntrit Morina (KF Feronikeli) – 7 gola

9. Betim Haxhimusa (SC Gjilani) – 7 gola

10. Gauithier Mankenda (KF Prishtina) – 6 gola

COMMENTS