Gjenden bomba në autobusin me serbë, të cilët po vinin për të votuar në Kosovë

Gjenden bomba në autobusin me serbë, të cilët po vinin për të votuar në Kosovë

Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar autobusin nga Kragujevci me qytetarë serbë që vinin për të votuar dhe në të janë gjetur dy bomba. Burime të

Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar autobusin nga Kragujevci me qytetarë serbë që vinin për të votuar dhe në të janë gjetur dy bomba.

Burime të KosovaPress nga Mitrovica bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 dhe se shoferi i këtij autobusi është arrestuar.

‘Policia po pret njësitë e specializuara nga Prishtina për të shikuar bombat ndërsa dyshohet se në autobus ka edhe armë tjera’, ka thënë burimi.

COMMENTS