Gjashtë yjet që gjatë verës do të jenë lojtarë të lirë (Video)

Po afron qershori, muaji kur përfundojnë kontratat e futbollistëve.

Në tregun e transferimeve të verës, skuadrat që duan të përforcohen me yje nuk është e thënë që të shpenzojnë shuma të mëdha, pasi disa prej tyre janë lirë.

Le të shohim se kush janë futbollistët e mëdhenj që këtë verë përfundojnë kontratat me klubet respektive dhe që janë të lirë të zgjedhin skuadrën e re.

Kë do të donit për ekipin tuaj të zemrës?

Yaya Toure

Yaya Toure, edhe pse është pajtuar me Guardiolën, nuk e ka rinovuar kontratën me Manchester City. 34-vjeçari është i lirë në verë, por ka një pagë të lartë, që shumica e klubeve nuk e përballojnë dot.

Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic, 35-vjeçar, po pret ofertën e Manchester United për rinovimin ose jo të kontratës me këtë klub. Po tentohet nga kampionati amerikan.

Pepe

Pepe, i cili ka 10 vite që luan për Real Madrid, nuk do e rinovojë kontratën me madrilenët. Pritet që të vazhdojë karrierën e tij në Kinë.

Fernando Torres

Fernando Torres ka dëshirë të vazhdojë të luajë për Atletico Madrid. Ka kohë deri në 30 qershor për të rinovuar dhe për të luajtur në stadiumin e ri të klubit madrilen.

Mario Balotelli

Mario Balotelli nuk po gjen qetësi në asnjë vend. Aktualisht te Nisa në Francë, 26-vjeçari e nisi mirë, por ka humbur vrullin e fillimit dhe mund të lihet i lirë në merkaton e verës.

Daniele de Rossi

De Rossi, veterani i Romës, ende nuk ka njoftuar për avancime në bisedimet për rinovimin e kontratës së tij.

COMMENTS