Gentrit Leka, gjilanasi që i ‘ndezi’ dasmat e kësaj ane (Video)

Zakonisht thonë se këngëtarët shqiptarë nuk këndojnë live. Por, grumbuj parash të përfituara nga bakshishet në dasmat tradicionale shqiptare, përv

Zakonisht thonë se këngëtarët shqiptarë nuk këndojnë live.

Por, grumbuj parash të përfituara nga bakshishet në dasmat tradicionale shqiptare, përveç pagesës për të kënduar gjatë natës, janë fitimet e pallogaritshme që këngëtarët shqiptarë të dasmave marrin nga ahengjet e verës.

Si çdo vit, muzika, valle e atmosfera në dasmat e Anamoravës ishin të shumta. E kësaj vere të nxehtë, ia ka parë hajrin edhe këngëtari i ri gjilanas Gentrit Leka, i cili me grupin e tij muzikor ‘Kromatika’ ndezi atmosferën nëpër ahengje të shumta familjare, shkruan zico.tv

Shumë energjik, me këngë e me zë kumbues Gentrit bëri bujën e tij gjatë kësaj vere duke dhënë ‘zjarr’ dasmave të kësaj ane.

Ky është vetëm fillimi për Gentrin, pasi siç paralajmëron vet, ai do të sjell dhe projekte të reja gjatë këtij viti. Gentriti do ju argëtojë edhe nëpër mbrëmje të ndryshme, meqë do jetë shumë aktiv.

COMMENTS