Gazetares i vodhën fotot ‘hot’ dhe ia publikuan në internet (Foto)

Vjen edhe reagimi i këngëtares britanike në ‘Eurovizion’ pas incidentit të mbrëmshëm në skenë (Video)
Dafina në bashkëpunim me këtë këngëtar të famshëm(Foto)

Kemi dëgjuar shpesh herë se fotot intime të dikujt kanë rënë në duar jo të sigurta duke përfunduar në internet.

Kjo i ka ndodhur edhe gazetares italiane Diletta Leotta. Hackerat i kanë vjedhur disa foto ku ajo shihet e zhveshur dhe ia kanë shpërndarë në internet dhe rrjetet sociale.

Gazetarja e rrjetit ndërkombëtar ‘Sky’ shihet në disa pozicione mjaft intime, fotot e së cilës kanë bërë xhiron në rrjetet sociale.

Pas publikimit të fotove, sipas mediave italiane Diletta ka bërë menjëherë denoncim ne policinë e Milanos, duke kërkuar që të nis një hetim penal për ata persona që rezultojnë përgjegjës dhe që kanë shpërndarë fotot e saj në internet.

Sipas Dilettas kjo është shkelje e privatësisë që sipas saj është një vepër e rëndë.

gazetares-i-vodhen-fotot-hot-dhe-ia-publikuan-ne-internet-1

gazetares-i-vodhen-fotot-hot-dhe-ia-publikuan-ne-internet-2

COMMENTS