Gabon Atletico, Barcelona tri pikë larg titullit

Gabon Atletico, Barcelona tri pikë larg titullit

Atletico Madridi ka barazuar 0-0 me Betisin në 'Wanda Metropolitano'. Atletico Madridi ka gabuar në xhiron e 34 në La Liga, duke barazuar 0-0 me Be

Atletico Madridi ka barazuar 0-0 me Betisin në ‘Wanda Metropolitano’.

Atletico Madridi ka gabuar në xhiron e 34 në La Liga, duke barazuar 0-0 me Betisin, për ta marrë vetëm një pikë.

Kështu, Atletico tani ka shkuar në kuotën e 71 pikëve, 11 më pak se Barcelona, çka do të thotë se katalunasit tani janë vetëm një fitore larg triumfit edhe matematikisht në La Liga.

Ndeshjen e ardhshme Barcelona e zhvillon në udhëtim te Deportivo La Coruna dhe aty mundet edhe ta fitojë titullin

COMMENTS