Ftesa që ‘The Telegraph’ bën për rivierën shqiptare (Foto)

Nis punën Fondacioni Jahjaga
Rama: Duke njohur Kosovën, Serbia do të lehtësohet nga barra e së kaluarës

‘Zbuloni rivierën shqiptare për veten tuaj’. Ky është artikulli që gazeta britanike ‘The Telegraph’ ka shkruar për Shqipërinë.

Foto të një bregdeti të mrekullueshëm mesdhetar, plazhe mahnitëse dhe limane që të lënë pa frymë, kështu nisë artikulli i gazetës britanike.

Gazeta sjell në vëmendje Butrintin, Lagunën e Karavastasë, plazhin e Dhërmiut, Bunecin, Borshin e të tjerë.

‘Butrinti është i rrethuar nga një lagunë në brendësi si dhe ngushticat me pamje nga Korfuzi aty pranë, një zbavitje e mrekullueshme përgjatë një rruge bregdetare mbështetur nga kodrat e pyllëzuara në mënyrë të dendur, ullishte dhe fshatrat e bukur’, shkruhet në artikull.

Sipas ‘The Telegraph’, çmimet janë të ulëta, ndërsa ushqimi i detit është i freskët.

Foto 9

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

COMMENTS