Formacioni zyrtar i Shqipërisë, këta 11 luanë do të na bëjnë krenarë (Video)

‘Triple-doublet’ e Mossit i japin krah Bashkimit
Vidali i quan ‘minj’ lojtarët e Realit (Foto)

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Zvicrës para duelit që zhvillohet nga ora 15:00.

Gianni De Biasi nuk ka lëvizur nga përbërja e tij tradicionale, teksa vetëm ka zgjidhur dilemën mes Kukelit dhe Kaçes.

4

Mbrojtja është e përbërë nga tandemi tradicional, Mavraj – Cana, me në krah të paprekshmin Elseid Hysaj dhe të shumë kritikuarin Ansi Agollin në krahun e djathtë.

Xhaka është i paprekshëm në mesfushë bashkë me pitbullin Abrashin, teksa Lenjani e Roshi do të përkrahin qendrën e sulmit.

3

Formacioni i Luanëve: Berisha, Mavraj, Cana, Agolli, Hysaj, Kukeli, Xhaka, Abrashi, Roshi, Lenjani, Sadiku.

Formacioni i Zvicrës: Sommer, Djorou, Rodriguez, Schar, Lichtsteiner, Xhaka, Xhemaili, Behrami, Shaqiri, Mehmedi, Seferovic.

1

Ndërkohë në videon e mëposhtme që ka arritur në redaksinë e portalit zico.tv, mund t’a shihni atmosferën kuqezi në stadium, para duelit Shqipëri – Zvicër.

COMMENTS