Formacioni zyrtar i Shqipërisë, këta 11 luanë do të na bëjnë krenarë (Video)

I theu rekordin, Drogba flet me superlativa për Salah
Vokrri takim me Petkoviç, hap dyert për klube serbe

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Zvicrës para duelit që zhvillohet nga ora 15:00.

Gianni De Biasi nuk ka lëvizur nga përbërja e tij tradicionale, teksa vetëm ka zgjidhur dilemën mes Kukelit dhe Kaçes.

4

Mbrojtja është e përbërë nga tandemi tradicional, Mavraj – Cana, me në krah të paprekshmin Elseid Hysaj dhe të shumë kritikuarin Ansi Agollin në krahun e djathtë.

Xhaka është i paprekshëm në mesfushë bashkë me pitbullin Abrashin, teksa Lenjani e Roshi do të përkrahin qendrën e sulmit.

3

Formacioni i Luanëve: Berisha, Mavraj, Cana, Agolli, Hysaj, Kukeli, Xhaka, Abrashi, Roshi, Lenjani, Sadiku.

Formacioni i Zvicrës: Sommer, Djorou, Rodriguez, Schar, Lichtsteiner, Xhaka, Xhemaili, Behrami, Shaqiri, Mehmedi, Seferovic.

1

Ndërkohë në videon e mëposhtme që ka arritur në redaksinë e portalit zico.tv, mund t’a shihni atmosferën kuqezi në stadium, para duelit Shqipëri – Zvicër.

COMMENTS