Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

Milan dhe Napoli do ta luajnë derbin e javës në Itali. Dy skuadrat e famshme italiane do të përballen mes vete në javën e 32-të të Serie A. Ross

Milan dhe Napoli do ta luajnë derbin e javës në Itali.

Dy skuadrat e famshme italiane do të përballen mes vete në javën e 32-të të Serie A.

Rossonerët vijnë në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore ku pësuan nga Juventusi dhe barazuan me Interin e Sassuolon.

Ndërkohë Napoli që po lufton për titull, javën e kaluar ka marrë fitore të vështirë 2-1 ndaj Chievos.

Në ndeshjen e parë këtë edicion mes dy skuadrave fitore kishte shënuar Napoli me rezultat të ngushtë 2-1.

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Zapata, Rodriguez, Biglia, Kessie, Bonaventura, Calhanoglu, Kalinic, Suso.

Napoli: Reina, Hysaj, Koulibaly, Albiol, Maggio, Allan, Jorginho, Hamsik, Insigne, Mertens, Callejon.

COMMENTS