Formacionet zyrtare: Crystal Palace – Liverpool

Formacionet zyrtare: Crystal Palace – Liverpool

Liverpool do të mundohet të vazhdoj serinë e fitoreve në Ligën Premier. The Reds do të jenë mysafirë të skuadrës së Crystal Palace, e cila është në

Liverpool do të mundohet të vazhdoj serinë e fitoreve në Ligën Premier.

The Reds do të jenë mysafirë të skuadrës së Crystal Palace, e cila është në pjesën e fundit të tabelës.

Tashmë te dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, ku shihen mungesa të theksuara te vendasit.

Delaney dhe Bacaro Sako nuk janë të gatshëm në radhët e ekipit të Palace.

Te Liverpooli në bankën e rezervistëve është edhe Nathaniel Clyne, i cili duket se ka kaluar lëndimin.

Theksojmë se takimi është i vlefshëm për xhiron e 32 të ligës elitare angleze dhe pritet të startojë në ora 13:30.

Crystal Palace: Hennessey, Bissaka, Kelly, Sakho, Van Aanholt, Townsend, McArthur, Cbaye, Milivojevic, Benteke dhe Zaha.

Liverpool: Karius, Arnold, Matip, Van Sijk, Robertson, Henderson, Milner, Wijnaldum, Salah, Firmino dhe Mane.

COMMENTS