Flori Mumajesi betejë ligjore me producentin e njohur (Video)

Këngëtari Flori Mumajesi prej kur doli në skenë, nuk ka sjellë gjë tjetër pos hite. Me bashkëpunime ose me këngë solo, Flori ka arritur t`i prekë ndje

Këngëtari Flori Mumajesi prej kur doli në skenë, nuk ka sjellë gjë tjetër pos hite. Me bashkëpunime ose me këngë solo, Flori ka arritur t`i prekë ndjenjat e publikut shqiptar kudo.

‘Me fjalë të vogla’, është balada e këngëtarit e cila ditëve të fundit është bërë lajm pas daljes së filmit ‘La la land’. Tingujt e këngës së Florit duket se përputhen me vijat melodike në këtë film, gjë që ngriti menjëherë reagimet pozitive të disa nga fytyrat e njohura.

Shkrimtari kosovar, Albatros Rexhaj dje ka publikuar një shkrim të gjatë lidhur me këtë çështje. E, duket se kjo gjë e ka prekur emocionalisht Florin, përcjellë zico.tv

‘Ne kaq vite pune me ka ndodhur shume rralle per te mos thene fare! Pranoj se eshte vetem energji e cila ka bashkuar notat ne nje melodi te VOGEL BURIM SHPIRTEROR, siç pranoj se duke lexuar u emocionova dhe pyeta veten, E MERITOJ? per te gjithe ata qe duan ta lexojne linku ne bio… @albatrosrexhaj’, ka shkruar Flori.

Nga ‘Threedots’ shprehen se është e vërtetë që kanë konstatuar ngjashmëri shumë të madhe në melodinë e kolonës zanore të filmit më të përfolur për momentin, e për këtë arsye kanë nisur procedurat ligjore për të mbrojtur të drejtat e autorit.

Vazhdon të jetë e fortë jehona e filmit-musical aq shumë të pëlqyer ‘La La Land’, i cili së fundmi ka marrë plot 14 nominime për çmimet ‘Oscar’.

COMMENTS