Flamuri Kuq e Zi vendoset në monumentin ikonë të Brukselit (Video)

Flamuri Kuq e Zi vendoset në monumentin ikonë të Brukselit (Video)

29 të vdekur dhe mbi 3 mijë të lënduar këtë vit në komunikacion
Shkarkohet ministri i Brendshëm Sefaj dhe drejtori i AKI-së Gashi

Para pak ditësh është pastruar. E tani monumenti më i famshëm i Brukselit ‘Atomium’ mban në pikën më të lartë të tij flamurin kombëtar të shqipëtarëve, Kuq e Zi.

Në prag të festës së 28 Nëntorit, shqiptarët që jetojnë në Bruksel janë mbledhur rreth këtij monumenti për të festuar këtë ngjarje, shkruan zico.tv

Portali ynë ua sjellë në vazhdim disa fotografi e video të realizuara nga lexuesit tanë në Bruksel.

COMMENTS