Fituesit në kategoritë kryesore ‘Grammy Awards’

Jake Gyllenhaal mund të jetë Batmani i ri
Dua Lipa ‘befason’ me ato që thotë për Kosovën

Këngëtarja britanike Adele triumfoi të dielën në Los Anxheles gjatë ceremonisë së ‘Grammy Awards’, duke marrë tre çmimet më prestigjoze si albumi më i mirë, regjistrimi më i mirë dhe kënga më e mirë.

Më shumë se 13 000 anëtarë të ‘Recording Academy’ votuan për të dhënë këto vlerësime prestigjoze të industrisë së muzikës.

Albumi i vitit: Adele, ’25’

Regjistrimi më i mirë: Adele, ‘Hello’

Kënga më e mirë: Adele, ‘Hello’

Zbulimi i vitit: Chance the Rapper

Albumi më i mirë rep: Chance the Rapper, ‘Coloring Book’

Albumi më i mirë rok: Cage the Elephant, ‘Tell Me I’m Pretty’

Albumi më i mirë i muzikës alternative: David Bowie, ‘Blackstar’

Kënga më e mirë rok: David Bowie, ‘Blackstar’

Performanca më e mirë rok: David Bowie, ‘Blackstar’

Albumi më i mirë Country: Sturgill Simpson, ‘A Sailor’s Guide to Earth’

Albumi më i mirë bashkëkohor urban: Beyoncé, ‘Lemonade’

Videoja më e mirë muzikore: Beyoncé, ‘Formation’

Performanca më e mirë R&B: Solange, ‘Cranes in the sky’

COMMENTS