Fitojnë Barcelona dhe Liverpool

Fitojnë Barcelona dhe Liverpool

Barcelona dhe Liverpool kanë mposhtur kundërshtarët e tyre, Romën dhe Manchester Cityn. Në derbin anglez, Liverpool e ka mposhtur me rezultat 3-0 M

Barcelona dhe Liverpool kanë mposhtur kundërshtarët e tyre, Romën dhe Manchester Cityn.

Në derbin anglez, Liverpool e ka mposhtur me rezultat 3-0 Manchester Cityn.

Golin e parë e ka shënuar Salah në minutën e 12-të, goli i dytë erdhi në minutën e 21-të nga Chamberlian, kurse Mane në minutën e 31-të e shënoi golin e tretë. Në pjesën e dytë Liverpool më shumë është mbrojtur, duke arritur që ta mbrojë rezultatin e pjesës së parë.

Në takimin tjetër Bracelona e ka mposhtur me rezultat të thellë Romën, 4-1.

Ishin De Rossi dhe Manolas që shënuan dy autogola, golin e tertë për Barcelonën e shënoi Pique, kurse golin e katërt e shënoi Suarez. Për Romën shënoi Dezko.

Javën tjetër zhvillohen ndeshjet e kthimit të çerekfinales së Ligës së Kamionëve. Takimet luhen në Romë dhe Manchester.

COMMENTS