FIFA shpall futbollistin dhe trajnerin më të mirë në botë

FIFA shpall futbollistin dhe trajnerin më të mirë në botë

KF Prishtina mund të luajë në stadiumin e kryeqytetit pa u rinovuar tërësisht
Liga e Kampionëve, Juventus kërkon mrekullinë në ‘Bernabeu’

Cristiano Ronaldo do ta fitojë çmimin ‘The Best’ si futbollisti më i mirë i vitit në botë.

FIFA do të kurorëzojë dyshen e Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe Zinedine Zidane.

E përditshmja sportive madrilene ‘Marca’ raporton se në gala mbrëmjen të hënën në Londër, Ronaldo do ta fitojë çmimin ‘The Best’ si futbollisti më i mirë i vitit në botë.

Kurse, Zidane do të shpallet trajneri më i mirë i vitit 2017.

Fituesi zgjedhet nga votat e kapitenëve, selektorëve dhe gazetarëve nga anembanë bota.

COMMENTS