FIFA ndëshkon Etrit Berishën dhe FSHF-në

FIFA ndëshkon Etrit Berishën dhe FSHF-në

Nga dëshira e madhe për ta ndihmuar Liverpoolin, Coutinho luajti ndaj Stoke edhe pse nuk ishte i gatshëm fizikisht
Formacioni i javës në Ligën e Evropës, gjendet edhe një shqiptar nga Kosova (Foto)

Komisioni i Disiplinës në FIFA e ka ndëshkuar me dy ndeshje pezullim portierin e Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha, për kartonin e kuq të marrë në takimin ndaj Izraelit.

Përveç kësaj, portieri që luan në radhët e Atalantës është gjobitur edhe me 5000 franga zvicerane.

Gjithashtu, lidhur me ndeshjen Shqipëri-Izrael, komisioni ka vendosur të dënojë FSHF-në me 10.000 franga zvicerane gjobë për sjellje të gabuar të tifozëve.

COMMENTS