Feronikeli në formë, demolon Besën në Pejë dhe kthehet në garë për titull

Feronikeli në formë, demolon Besën në Pejë dhe kthehet në garë për titull

Pritje madhështore në aeroportin ‘Adem Jashari’ për Erzen Rrustemin, kampionin e botës në boks (Foto)
Mësohen datat se kur do të luhen ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

Ish-kampioni i Kosovës dy vite më parë, Feronikeli ka rikthyer formën e duhur.

Pas fitores në ditën e hënë ndaj Gjilanit, Feronikeli ka vazhduar me fitore edhe në fundjavë ku mposhti Besën në udhëtim 0-4.

Që nga minutat e para të ndeshjes mysafirët ishin më të mirë në fushë dhe arritën të shënonin edhe golin e parë.

Ishte minuta e 28-të kur Mark Milicaj shënoi golin e epërsisë pas një goditje të fortë për 0-1.

Në minutën e 41-të, Milicaj gjeti edhe njëherë golin por kësaj radhe pas asistimit nga Kreshnik Lushtaku.

Po luhej minuta e fundit e pjesës së parë, kur ish-mesfushori i Besës, Qemajl Elshani shënoi për 0-3.

Me epërsinë prej tre golave të Feronikelit përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe pse pritej reagimi i Besës në pjesën e dytë, një gjë e tillë nuk ndodhi pasi ‘Nikli’ vazhdoi duke dominuar.

Sulmuesi i mysafirëve, Kreshnik Lushtaku doli përballë portierit vendas Gega në minutën e 61-të dhe e mposhti për 0-4.

Deri në fund të ndeshjes të dyja skuadrat kishin disa gjysmë raste por që gola më nuk pati.

Pas kësaj fitore, Feronikeli është kthyer në garë për titullin e kampionit, pasi tani zë pozitën e pestë në tabelë me 22 pikë të tubuara, katër më pak se lideri Llapi.

Ndërkohë Besa e Pejës pas kësaj humbje ia ka vështirësuar punët vetës pasi ndodhet në pozitën e 10-të me 13 pikë.

COMMENTS