Fëmiu në foto, këngëtar i hiteve të mëdha shqiptare

Pas bashkëpunimit ‘S’ka inatë’, Roberti nuk ka ndërmend të ndalet (Video)
I jepet lamtumira e fundit Chuck Berryt (Foto)

Ndoshta ju kujtohet këngëtari nga Maqedonia, Berkan Ahmeti. Ai kohë më parë ka qenë shumë aktiv në skenën muzikore. Por tash e disa vite Berkani është larguar nga muzika.

Në foton që shihni është Berkani kur ka qenë i vogël. Ai duket se ka qenë fëmijë simpatik dhe sharmant.

Përndryshe kujtojmë se disa nga hitet e tij kanë qenë ‘Një kujtim’, ‘Maraton’, ‘Një në një milion’ e ‘Edhe një ditë me ty’, këngë kjo që pati rrëmbyer edhe çmimin e parë për muzikën moderne në Festivalin ‘Çelësi Muzikor 5’.

Berkani

COMMENTS