Faktorët që nuk ju lënë të humbni peshë

Faktorët që nuk ju lënë të humbni peshë

Çfarë duhet të dini për hapësirat ndërmjet dhëmbëve të fëmijëve? (Foto)
Femrat seksi dëmtojnë shëndetin!

Aktori Hugh Jackman i cili ka trup perfekt e me muskuj, padyshim që di disa gjëra kur vjen puna për të qëndruar në formë të mirë fizike.

Ylli i Wolverine i ka thjeshtuar punën ekspertes së shëndetit dhe ushqyerjes Dr. Libby Weaver, e cila ka zbuluar për ‘Healthista’ disa nga faktorët që pengojnë njerëzit të humbasin në peshë:

1. Stresi
2. Cikli mujor (te femrat)
3. Niveli i lartë i insulinës
4. Çekulibrimi i sistemit nervor
5. Kur lëmë emocionet të na kontrrollojnë

COMMENTS