Erdogan mesazh urimi Ramës: “Fitore spektakolare…”

Erdogan mesazh urimi Ramës: “Fitore spektakolare…”

KQZ: Janë 40 mijë komisionerë që kanë nisur të trajtohen për procesin zgjedhor
Portreti i Assad-it në bankënotat e Sirisë

Kryeministri Rama ka marë një mesazh falënderimi nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan.

Ai e ka cilësuar fituren e Ramës si spektakolare. E cila do të çojë më tej marrëdhënien Turqi- Shqipëri.

‘Pergezime per fitoren spektakolare. Kjo fitore forcon marredheniet tona. Shqiperia dhe Turqia partnere strategjike. Gezuar Bajramin gjithe shqiptareve.’-shkruan Erdogan në mesazhin e tij drejtuar Ramës.

COMMENTS