Eleminimi i parë në ‘Euro 2016’

Kombëtarja e Ukrainës është ekipi i parë që është eliminuar nga kampionati evropian në futboll pasi humbi në përballjen me Irlandën Veriore. Kjo nd

Kombëtarja e Ukrainës është ekipi i parë që është eliminuar nga kampionati evropian në futboll pasi humbi në përballjen me Irlandën Veriore.

Kjo ndeshje përfundoi me rezultat 2:0 për Irlandën Veriore.

Eliminimi i Ukrainës përfundimisht u bë pasi ndeshja tjetër e grupit ku bën pjesë edhe ekipi ukrainas, Gjermani – Poloni përfundoi pa gola.

Ukraina e ka përfunduar garën në ‘Euro 2016’ me zero pikë në ndeshjet e grupit C, megjithatë ukrainasit e kanë edhe një ndeshje kundër Polonisë.

Në këtë grup, Gjermania dhe Polonia kanë nga katër pikë, ndërsa Irlanda Veriore i ka tre pikë.

COMMENTS