Ekspertët: Pini uthull molle

Ekspertët: Pini uthull molle

Punën ‘duhet’ ta nisni nga ora 10:00
10 produktet që e mbrojnë lëkurën nga i ftohti

Uthulla e mollës me të vërtetë ua përmirëson jetën. Të mirat e saj për shëndetin, janë vërtetuar para qindra vitesh, mirëpo studimet e fundit i kanë rikonfirmuar ato.

Ekspertët besojnë se uthulla e mollës, është lëngu acidik më i mirë nga të gjithë të tjerët, shkruan Daily Mail.

Ky lëng njihet për fuqinë që ka në zhdukjen e kolesterolit, zbutjen e dhimbjeve të artritit dhe ndihmon në humbjen e peshës.

Nëse pini uthull molle për çdo ditë, mund të jetoni më gjatë, thonë studimet.

Mirëpo, mos e teproni me konsum ngase ekspertët ende nuk e dijnë se çka shkakton konsumimi i tepërt i uthullës së mollës.

COMMENTS