Edi Rama flet për Linda Halimin, sonte gjysmëfinalja e Eurosong-ut (Video)

Një nga eventet më të shikuara në Evropë, do të nis sonte edicionin e 62-të. Festivali evropian i këngës 'Eurovision Song Contest', sonte starton m

Një nga eventet më të shikuara në Evropë, do të nis sonte edicionin e 62-të.

Festivali evropian i këngës ‘Eurovision Song Contest’, sonte starton me natën e parë gjysmë finale në Kiev të Ukrainës.

Këngëtarja Lindita Halimi e cila përfaqëson Shqipërinë këtë vit, do të perfomojë sonte, përcjellë zico.tv

Në natën ku do të prezentohen këngët nga 18 shtete, vetëm 10 prej tyre do të kalojnë në finalen e 13 majit.

Përndryshe në mëngjesin e sotëm, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur përkrahjen e tij përmes një statusi në Facebook me të cilin ka shfrytëzuar rastin edhe ta uroj ‘Ditën e Evropës’.

‘MIRËMËNGJES ?? dhe ju uroj gëzuar Ditën e Europës me këngën që përfaqëson Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës, Eurovision 2017.

Sot, Lindita Halimi do të ngjitet në skenën e gjysmëfinales së parë të kësaj gare me këngën e saj ‘World’, ndaj le t’i japim të gjithë mbështetjen tonë #ForcaLindita’ shkruan kryeministri.

COMMENTS