Ed Sheeran mposht Zayn Malik

Ed Sheeran mposht Zayn Malik

Motra e Labit sqaron lajmet në portale që po shkruhen për të (Video)
Pas një beteje me kancerin, ndërron jetë këngëtari i njohur në moshën 36 vjeçare (Foto)

Këngëtari i famshëm britanik Ed Sheeran i cili konsiderohet si artisti më i madh i shekullit 21, ka fituar çmimin ‘Kënga e Vitit’ në ‘BMI London Awrads’.

Këngëtari këtë vit u dekorua me çmim për tekstin e këngës së Justin Bieber “Love Yourself”, ku vitin e kaluar kishte fituar po të njejtin çmim me këngën ‘Thinking Out Loud’.

Ai mposhti konkurentët Zayn Malik që ishte kandidat me këngën ‘Pillowtalk’ dhe James Bay me këngën ‘Let It Go’.

COMMENTS