E denoncoi publikisht për mashtrim, organizatori: ‘Irma, shihemi në gjykatë’

Çifti i aktorëve i japin fund martesës 17 vjeçare (Foto)
Eminem e fiton gjyqin kundër një partie politike për keqpërdorim të të drejtës së autorit

Pas denoncimit publik që bëri këngëtarja Irma Libohova se ishte mashtruar nga një organizator koncertesh pasi ky i fundit kishte refuzuar të paguante punën, nuk ka vonuar dhe reagimi i të akuzuarit.

Ari Kasapi merret me organizim koncertesh në shtetin grek dhe në një prononcim për Ekspress ka treguar se Irma ka gënjyer kur ka ngritur akuzat ndaj tij.

Kasapi është shprehur se ai e ka kryer pagesën por pretendimet e saj ishin të tjera.

‘Unë jam këtu dhe nuk jam fshehur ajo lekët i mori por pretendonte gjëra të tjera. Megjithatë këtë do ta zgjidhë Gjykata e Lartë’ është shprehur organizatori i koncerteve.

Duket se çështja do të përfundojë në Gjykatë nisur dhe nga reagimi i Kasapit edhe pse këngëtarja e njohur Irma Libohova ka treguar se deri tani jo vetëm që nuk ka marrë lekët por nuk ka marrë asnjë një përgjigje pas njoftimeve të njëpasnjëshme.

Këngëtarja ka dhënë koncert në Greqi në fillim të muajit mars por sipas saj nuk është paguar për punën e saj.

COMMENTS