Dua Lipa rrëmben një çmim në NME Magazine (Foto)

Dua Lipa rrëmben një çmim në NME Magazine (Foto)

Noizy në qytetin më romantik me një bionde (Foto)
Lajmërohet Jehona Sopi (Video)

Ylli i muzikës pop në rritje e sipër, Dua Lipa karrierën e saj e filloi në Londër, por tash e disa kohë ajo po qëndron dhe në Amerikë për të përfunduar kështu albumin e saj të parë i cili pritet të lansohet në muajt e ardhshëm.

Përveç zërit të veçantë që shpesh herë nga analistët është cilësuar si një mix mes Adele e Lana del Rey, ajo ka dhe një stil mjaft të veçantë që e bën atë të dashur e më tërheqëse për publikun.

Dua sot ka pranuar një tjetër çmim mjaft të rëndësishëm në Britani, bëhet fjalë për çmimin Best New Artist të cilin e jep NME Magazine.

Çdo vit kjo revistë prestigjioze ndan çmime të tilla muzikore andaj kjo arritje mund të llogaritet një tjetër sukses mjaft i madh për këngëtaren e cila teksa doli të marrë çmimin u shpreh: ‘Oh falemnderit shumë. Falemnderit për çdokënd që ka votuar për mua, fansat e mi. Dua të falënderoj edhe menaxhmentin tim, shtëpinë time muzikore dhe të gjithë juve për punën e palodhshme, agjentin tim familjen time, miqtë dhe falemnderit NME shumë për këtë çmim. Do të thotë sa e gjithë bota për mua’, ka shkruar Dua në postimin e publikuar në Instagram.

COMMENTS