Dua Lipa kërkon votën tuaj për ‘MTV EMA’ (Foto)

Dua Lipa kërkon votën tuaj për ‘MTV EMA’ (Foto)

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Këngëtarja shqiptare është nominuar në tre kategori

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në arenën ndërkombëtare.

Këngëtarja shqiptare është nominuar në tre kategori të çmimeve prestigjioze të ‘MTV EMA’, ‘Best New’, ‘Best Look’ dhe ‘Best UK & IE Act’.

Kjo ka bërë që hitbërësja e këngës ‘New Rules’ të kërkojë edhe ndihmën e fansave anembanë globit.

‘Unë jam e nominuar në tre #MTVEMA ‘s!!! Ju mund të më votoni KËTU’, ka shkruar në llogarinë personale në Instagram, Dua.

Ajo ditë më parë ka fituar çmimin për ‘Artisten solo më të mirë britanike’ në ceremoninë e ‘BBC Radio 1 Teen Awards 2017’.

Ndryshe, këngëtarja është duke punuar në projekte të reja muzikore, të cilat do t’i publikon gjatë muajve të ardhshme.

Theksojmë se ‘New Rules’ po vazhdon të pëlqehet prej fansave, të cilët deri më tani e kanë shikuar mbi 476 milionë herë në YouTube.

COMMENTS