Dhjetëra emigrant janë shpëtuar nga një anije në Detin Egje

Dhjetëra emigrant janë shpëtuar nga një anije në Detin Egje

Policia nis hetimet për lajmet e rrejshme
Ja sa deputetë do të ketë koalicioni PDK-AAK-Nisma, sa Vetëvendosje e sa LDK-AKR

Roja bregdetare greke kumtoi se në pjesën jugore të Detit Egje janë shpëtuar 41 emigrantë, të cilët kanë udhëtuar me anije që ka kërkuar ndihmë.

Aeroplani i rojës bregdetare e ka vërejtur anijen gjatë aksionit të shpëtimit mes ishujve Kitira dhe Antikitira.

Udhëtarët janë marrë me anije transportuese, që ka qenë në afërsi, dhe janë dërguar në portin grek të Pireut.

COMMENTS