Deputetja i jep gji bebes së saj direkt në Parlament (Video)

Përplasje SHBA-Rusi për Kosovën në Twitter (Foto)
Zyrtari amerikan: Zgjedhjet dhe vettingu, legjitime edhe pa opozitën

Deputetja islandeze Unur Bra Konradsdotir i ka dhënë dhënë gji foshnjës së vet, gjatë fjalimit në Parlamentin e Islandës, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë.

Të ushqesh fëmijën me gji është gjëja më e natyrshme në botë, u shpreh deputetja, përcjellë zico.tv

Unur Bra Konradsdotir, e cila i përket të djathtës, Partisë për Pavarësi i ka thënë se fjalimi i saj nuk e pengoi foshnjën.

‘Përkundrazi, do ta pengonte sikur t’ia ndërprisja gjirin gjatë kohës që flisja’, ka thënë ajo.

Kjo ka ndodhur për herë të parë në historinë e këtij vendi, raportojnë mediat islandeze.

COMMENTS