De Biasi po feston sot!

Gianni De Biasi i lindur në Sarmede të Venetos, sot mbush 60 vjeç. Nëse ndeshja nuk do të kishte përfunduar me atë rezultat, ai mund të kishte nisur f

Gianni De Biasi i lindur në Sarmede të Venetos, sot mbush 60 vjeç. Nëse ndeshja nuk do të kishte përfunduar me atë rezultat, ai mund të kishte nisur festën që mbrëmë.

Grupi është i përqendruar në ndeshjet e Kampionatit, por sot nuk mund të lënë pa kujtuar ditëlindjen e De Biasit. Humbja me Francën la shije të hidhur te kuqezinjtë, pas dy golave të realizuara në minutat e fundit. Në një prononcim për mediat pas ndeshjes me Francën, De Biasi deklaroi se futbollistët dhanë maksimumin në fushë dhe në fund tifozët duartrokitën ekipin.

COMMENTS