‘Dardanët’ nisen për në Shkodër (Video)

‘Dardanët’ nisen për në Shkodër (Video)

Xherdan Shaqiri shënon gol të ‘çmendur’ ndaj Bjellorusisë (Video)
Gjashtë yjet që gjatë verës do të jenë lojtarë të lirë (Video)

Dardanët janë nisur në përkrahje të Kosovës, për ndeshje me Kroacinë.

Të mbledhur para Pallatit të Rinisë dhe Sporteve me këngë e fishekzjarre kanë marrë rrugën për në Shkodër për të mbështetur përfaqësuesen tonë në njërën ndër ndeshjet më të vështira në kualifikimet e Botërorit të ardhshëm që mbahet në Rusi.

 

Sot pritet që stadiumi Loro Boriçi të jetë i mbushur përplot edhe pse çmimet e biletave kanë qenë mjaftë të larta.

Shkodra në orët e pasdites pritet të vërshohet nga tifozët e Kosovës, të cilët pritet të jenë zë i fuqishëm i djemve të Kosovës në duel me kroatët të cilët favorizohen në këtë ndeshje.

COMMENTS