‘Dardanët’ lajm të madh për ndeshjen Turqi – Kosovë

'Dardanët' janë duke u organizuar për udhëtim, të cilëve në Antalya pritet t'u bashkohen edhe shumë shqiptarë tjerë që jetojnë në Turqi. Më 12 nënt

‘Dardanët’ janë duke u organizuar për udhëtim, të cilëve në Antalya pritet t’u bashkohen edhe shumë shqiptarë tjerë që jetojnë në Turqi.

Më 12 nëntor në Antalya do të zhvillohet ndeshje kualifikuese e Botërorit ‘Rusia 2018’ ndërmjet Turqisë dhe Kosovës.

Përfaqësuesja kosovare edhe në këtë takim pritet të ketë përkrahje të tifozëve, pavarësisht rezultateve zhgënjyese që i regjistroi në dy ndeshjet e fundit me Kroacinë (6:0) dhe Ukrainën (3:0).

Në futboll, mbështetjen e tifozëve ekipet e konsiderojnë si lojtar të 12-të.

COMMENTS