Daily Mail: Ja 50 lojtarët më të mirë në historinë e Realit

Tabloidi britanik, Daily Mail, ka përzgjedhur 50 lojtarët më të mirë në histori të Real Madridit. Lojtari më i mirë i të gjitha kohërave të Real Ma

Tabloidi britanik, Daily Mail, ka përzgjedhur 50 lojtarët më të mirë në histori të Real Madridit.

Lojtari më i mirë i të gjitha kohërave të Real Madridit është Alfredo Di Stefano.

Cristiano Ronaldo është i dyti, derisa në vendin e tretë është radhitur, Francisco Gento.

Kurse, TOP 10, plotësohet nga këta lojtarë: Puskas, Zidane, Raul, Casillas, Amancio, Pirri dhe Brutagueno.

Ndërsa, nga lojtarët aktual të Realit në listë janë edhe Sergio Ramos (13), Bale (15), Pepe (31), Benzema (41), Marcelo (42) dhe Modric (43).

lista-1

lista-2

lista-3

lista-4

COMMENTS