Çun Lajçi: Komandant i Dukagjinit, s’ta kam pas borxh dëshpërimin

Këshilltari i Angela Merkel në Kosovë, kërkon votimin e Demarkacionit
Ajri që po vret!

Aktori Çun Lajçi ka reaguar pas koalicionit zgjedhor PDK-AAK-Nisma, duke thënë se tash ka frikë që edhe Ramush Haradinaj do të votojë pro Demarkacionit me Malin e Zi. Lajçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se nuk ia ka pasur borxh dëshpërimin.

Lexoni të plotë postimin e Lajçit në Facebook:

Unë artisti s’ta kam pas borxh dëshpërimin

Komandant i Dukagjinit!

Të erdha n’Strasbourg me nji strajcë poezi lum miku, dhe plot me mall t’i lexova e pastaj gojarisht ta thash:

‘kthehu me pisha të dhezuna në brina dhishë, me kunorë therrash rreth qafe, dhe ik prej luleve të mbushura grejza’ por nuk e paske pas kuptue!

Tani Çakorrin e Kullën frigohem se do ta votosh edhe Ti, e mua s’me mbetet tjetër veç me ia ba gjamën.

Unë vertetë s’e kuptuekam politikën, por as Ty lum miku.

Ç’krijesë qenka ky soj shqiptari.

A kështu paskan qenë edhe t’parët?

Sa dëshpërim në kët mengjes Maji të vitit marroç 2017!!!’, përfundon postimin Lajçi.

COMMENTS