Cristiano Ronaldo ‘më i miri i vitit’ por kë e votoi ai?

FIFA e shpalli mbrëmë si lojtarin më të mirë për vitin 2016. Cristiano Ronaldo është votuar nga shumë futbollistë dhe trajnerë si më i miri, po intere

FIFA e shpalli mbrëmë si lojtarin më të mirë për vitin 2016. Cristiano Ronaldo është votuar nga shumë futbollistë dhe trajnerë si më i miri, po interes përbën lista e vet Ronaldos.

Ai ka zgjedhur të votojë shokët e tij të skuadrës. Në vend të parë uelsianin Bale, në të dytë Modric, dhe në të tretë Sergio Ramos, përcjellë zico.tv

Të njëjtën zgjedhje ka bërë edhe Messi i cili ka votuar shokët e skuadrës, Suarez, Neymar dhe Iniesta.

COMMENTS