Cristiano Ronaldo: Më duhet urrejtja e njerëzve!

Në një intervistë për 'Coach Magazine' Cristiano Ronaldo foli për nevojën që ka për ata që e 'urrejnë' dhe për respektin ndaj Leo Messit. Sulmuesi

Në një intervistë për ‘Coach Magazine’ Cristiano Ronaldo foli për nevojën që ka për ata që e ‘urrejnë’ dhe për respektin ndaj Leo Messit.

Sulmuesi i Realit të Madridit theksoi se i përdor njerëzit negativë për të motivuar veten.

‘Në të vërtetë unë kam nevojë që njerëzit të më urrejnë. Ata më kanë ndihmuar që të arrij gjithçka që kam arritur’.

Në lidhje me Messin, ai përsëriti se nuk ekziston mes tyre ai rivalitet i madh që shitet nëpër media.

‘Ka respekt të ndërsjellë mes meje dhe Messit. Mediat shesin rivalitet të madh mes nesh, por nuk kemi rivalitet. Nuk jemi miq të mirë, por kemi respekt për njëri-tjetrin’, sqaroi Cristiano.

Portugezi nuk harroi të falenderonte edhe Zinedine Zidane për sezonin e shkëlqyer që kaloi.

‘Nuk e nisëm mirë sezonin e kaluar, por erdhi Zidane dhe bëri që unë të zhvilloja një nga sezonet e mia më të mira. E mbyllëm mirë kampionatin, fituam Championsin dhe më pas fitova Evropianin. Ishte trajneri që na duhej’, tha numri 7 i Realit të Madridit.

COMMENTS