Cristiano Ronaldo favorit për sportistin më të mirë – Messi jashtë listës

Cristiano Ronaldo është pretendenti kryesor edhe këtë herë për çmimin e lojtarit më të mirë që ndahet nga UEFA çdo vit. Votuesit e 55 vendeve anëta

Cristiano Ronaldo është pretendenti kryesor edhe këtë herë për çmimin e lojtarit më të mirë që ndahet nga UEFA çdo vit.

Votuesit e 55 vendeve anëtare në UEFA zgjodhën si më të mirët Ronaldon, Antoine Griezmann dhe Gareth Bale.

Të tre lojtarët patën një paraqitje shumë të mirë në kampionatin evropian, ku Ronaldo ishte i pamposhtur në përfaqësuesen e tij Portugalinë, Griezmann duke shënuar 6 gola, dhe Bale që e dërgoi Walesin në gjysmëfinale.

UEFA ka deklaruar se Lionel Messi ishte i pesti me radhë në raundin e dytë të votimeve, prapa bashkëlojtarit të tij Luis Suarez.

Fituesi do të zgjidhet më 25 gusht, gjatë një ceremonie në Monako.

COMMENTS